Skocz do zawartości

Witaj na Forum Gry Multiplayer MMO RPG
Zarejestruj się lub zaloguj, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich naszych funkcji. Po zalogowaniu zyskasz możliwość tworzenia nowych tematów, odpowiadania na już istniejące, przyznawania innym reputacji, korzystania z naszego sklepu... Sprawdź sam, co dla Ciebie przygotowaliśmy! Jeśli posiadasz już konto zaloguj się tutaj, w przeciwnym razie zarejestruj się za darmo!
Zdjęcie

Kody Komendy Przedmioty Dodatki - Minecraft


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1
Fabian

Fabian

  Master

 • Root
 • PipPipPipPipPip
 • 1812 postów
 • 259 tematów
635
Znakomity
 • PłećNie ustalono


Kody / Komendy / Przedmioty / Dodatki - Minecraft


Grając na serwerach Minecraft lub stawiając własny serwer – czy to kupując w firmie hostingowej, czy stawiając na swoim komputerze, czy własnoręcznie ustawiając go na kupionym serwerze – możemy spotkać się z różnymi komendami i kodami używanymi przez graczy. Dzięki różnorodnym dodatkom możemy przykładowo zabezpieczyć serwer przed tzw. Grieferami, chcącymi np. wysadzić za pomocą TNT budynki stworzone przez innych w Minecraft. Na szczęście istnieją odpowiednie wtyczki – pozwalające na kody i komendy znacznie ułatwiające zarządzanie serwerem. Również dodatki do Minecraft stanowią ogromną bazę – wśród nich znajdziemy nie tylko programy pozwalające na komendy i kody w Minecraft, ale również zmieniające tekstury, dodające przedmioty, czy nawet całe kombinacje przedmiotów do stworzenia w warsztacie. W tym poście postaram się Wam przedstawić najciekawsze i najpopularniejsze dodatki do Minecraft – wszelkie dodatki możecie ściągnąć klikając na ich tytuł.

Kody i komendy do Minecraft

Kody i komendy w Minecraft z reguły zarezerwowane są dla administratorów, jednak możemy bez problemu nadawać innym graczom status moderatora lub VIPa, którym możemy nadawać różnorodne możliwości. Warto korzystać z najpopularniejszych modyfikacji, bowiem niektóre dodatki do Minecraft przykładowo dodają możliwość stworzenia sobie wielu “waypointów”, do których możemy wracać wędrując poprzez świat lub kopiąc podziemia. Prócz tego, komendy i kody w Minecraft pozwalają na sprawdzenie listy graczy, czy wygenerowania dla konkretnego gracza konkretnej ilości przedmiotów.
Sam Minecraft naprawdę nie jest grą skomplikowaną i niewielka wiedza wystarczy, by tworzyć własne przedmioty w Minecraft, dodawać własne komendy lub kody generujące przykładowo zestawy przedmiotów. Odrobina lektury, nieco samozaparcia i sami możemy tworzyć komendy i kody do Minecraft lub stworzyć własny, prosty lub bardziej skomplikowany dodatek do gry.

Dodatki, mody i addony do Minecraft

Dział prezentujące różnorodne dodatki do Minecraft tworzone przez społeczność

Please Login or Register to see this Hidden Content

, są tam dodawane nie tylko stworzone już dodatki do Minecraft, ale również propozycje oraz “zlecenia” na wykonanie dodatków. Najeżdżając na nazwę dodatku do Minecraft możecie odnaleźć pomocne linki – np. do pobrania gry.

1. Llamacraft

Dodatek do Minecraft numer jeden – dodający między innymi sporo bugfixów (np. nieopadająca woda) oraz możliwości dla administratorów. Również Llamacraft dodaje zabezpieczenia przeciw “niesfornym graczom” – podpalanie niewiele daje, wysadzanie elementów za pomocą TNT sprawia, że wszystko wraca do poprzedniego stanu, więc nie da rady wysadzić czyjejś budowli ot tak. Zamontowane ładunki TNT można usuwać za pomocą zapalniczki (/lighter). Istnieje również możliwość zobaczenia listy graczy (/playerlist) oraz zmiany koloru nicka, np. dla administratorów (/color).
Pełną listę zmian i możliwości, jakie daje ten dodatek do Minecraft możesz zobaczyć pod linkiem znajdującym się w nagłówku.

2. Hey0′s Server Mod

Dla wielu święta relikwia – dodatek sprawiający, że administracja serwerem staje się epicko lepsza. Osoby poszukujące dobrego dodatku, który daje komendy i kody do Minecraft właśnie ten dodatek powinny sobie doinstalować. Jedną z największych zalet jest możliwość zmienienia komendy home na wybrane przez siebie miejsce (inne dla każdego gracza). Dodatkowo różnorodne kody do Minecraft pozwalają na tworzenie wielu teleportów (np. do swoich kopalni, salonu, zamku, czy budowli). Inną ogromnie ważną zaletą Hey0′s Server Mod jest zabezpieczenie przed niechcianymi resetami – jeżeli mamy serwer hostowany w jakiejś firmie i np. dokonamy resetu, czasami gra “cofa” nas o kilkanaście minut lub nawet parę godzin. Dzięki Hey0′s Server Mod możemy ustawić by serwer zapisywał nasz świat np. co pół godziny. Prócz tego dodatek ten daje możliwość stworzenia listy zarezerwowanych slotów, co pozwala na np. stworzenie serwera w pełni prywatnego.
Komendy i kody do Minecraft za pomocą Hey0′s Server Mod na stan 15 października 2010:

* /help [Page] – Shows a list of commands. 7 per page.
* /playerlist – Shows a list of players
* /reload – Reloads config
* /listbans – Gives a list of bans
* /banip [Player] – Bans the player’s IP
* /unbanip [IP] – Unbans the IP
* /ban [Player] – Bans the player
* /unban [Player] – Unbans the player
* /mute [Player] – Toggles mute on player.
* /tp [Player] – Teleports to player. Credits to Zet from SA
* /tphere [Player] – Teleports the player to you
* /kick [Player] – Kicks player
* /item [ID] [Amount] – Gives items
* /kit [Kit] – Gives a kit. To get a list of kits type /kit
* /listwarps – Gives a list of available warps
* /home – Teleports you home
* /sethome – Sets your home
* /setspawn – Sets the spawn point to your position.
* /me [Message] – * hey0 says hi!
* /msg [Player] [Message] – Sends a message to player
* /spawn – Teleports you to spawn
* /warp [Warp] – Warps to the specified warp.
* /setwarp [Warp] – Sets the warp to your current position.
* /removewarp [Warp] – Removes the specified warp.
* /getpos – Displays your current position.
* /compass – Gives you a compass reading.
* /time [Time|day|night] – Changes time
* /lighter – Gives you a lighter for lighting furnaces
* /motd – Displays the MOTD
* /modify [player] [key] [value] – Type /modify for more info
* /whitelist [operation (add or remove)] [player]
* /reservelist [operation (add or remove)] [player]


3. Harvest Mooncraft

Dodatek do Minecraft dający całkiem sporą ilość nowych tekstur, które sprawiają, że Minecraft wygląda nieco bardziej “realistycznie” – przykładowo kłębek wełny to rzeczywiście kłębek wełny, a nie klocek przypominający szary kamień. Tak samo z rudą różnorodnych metali – np. bryłka złota czy żelaza wygląda bardziej realistycznie niż w standardowym Minecraft – wygląda jak kawałek kamienia, a nie kwadratowy klocek z kropkami. Przykładowy wygląd nowych tekstur, który daje ten dodatek do Minecraft można zobaczyć poniżje:

Dołączona grafika4. Minecraft X-Ray

Program, który potrafi wygenerować mapę w 3D stworzonego przez nas świata w Minecraft. Doskonały do poszukiwania jaskiń, oglądania poczynań graczy, czy planowania dalszej rozbudowy swojego kwadratowego imperium Minecraft.

5. Mixcraft – Realistic Texture Pack

Jeden z najlepszych dodatków do Minecraft sprawiający, iż gra wygląda po prostu mega lepiej. Potwory są bardziej dopracowane, słońce i księżyc w końcu okrągłe :-)
Ten dodatek do Minecraft uaktualnia również listę dostępnych obrazów, niektóre z nich mają nawet 9 pól, pięknie prezentując się na dużych powierzchniach. Nic tylko ściągać… Przykłady działania tegoż dodatku do Minecraft możecie zobaczyć poniżej:

Dołączona grafika


6. dokus’ RPG texture pack

Świetny dodatek do Minecraft dla osób lubiących klimaty zbliżone do RPG – dodatek zmienia tekstury na bardziej “drewniane” i dopracowane. Screeny z tej modyfikacji możecie obejrzeć poniżej:

Dołączona grafika7. The Quandary Texture Pack

Jeden z dodatków do Minecraft, który nie zmienia rewolucyjnie tekstur, a nadaje im nieco większy klimat niż lekko słodko wyglądający standardowy Minecraft. Zdjęcia prezentujące dodatek w akcji możecie obejrzeć poniżej:

Dołączona grafika


8. Runecraft

Kolejny ciekawy dodatek do Minecraft stworzony przez SuperLlama – dodający możliwość tworzenia “runicznych kręgów”, mianowicie przykładowo teleporterów. Jest to chyba jeden z największych dodatków do Minecraft, dający możliwość tworzenia “magicznych miejsc”, np. obiektów w których możemy zakląć kilof, by od razu po rozbiciu np. rudy żelaza wypadała przetopiona sztabka. Ilość “świątyń” jakie możemy zbudować jest wręcz ogromna…

#2
Inside

Inside

  ex Global Moderator

 • Moderator Metin2
 • PipPipPipPipPipPip
 • 3440 postów
 • 64 tematów
249
Niesamowity
 • PłećMężczyzna

Przyda się.

Podpinam, oczyszczam, zamykam.| ex Global Moderator |

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych